Mana pirmā Android aplikācija – 1. daļa?

Kopš esmu Android telefona īpašnieks, mana vēlme izveidot kādu vienkāršu, iesācēju līmeņa aplikāciju saviem spēkiem ir tikai augusi un sasniegusi līmeni, kad varētu beidzot ķerties pie darba. Protams, ar Java valodu nekad nav bijusi īsta darbošanās, tāpēc meklēju citas alternatīvas. Un laikam arī atradu – PhoneGap!

PhoneGap ļauj veidot vienkāršotu tiltu starp javascript un ierīcēs iebūvēto pieeju dažādiem API, tai skaitā, Geolocation, Compass, Contacts, Accelerometer, Storage un tā tālāk.

Kaut arī mēģināsim izmantot tikai javascript un css, par pamata darba vidi izmantosim populāro Eclipse, kura tiks vairāk vai mazāk speciāli pielāgota Android aplikāciju izstrādei. Pamatā ērtumam (ar vienu klikšķi varēsim kompilēt aplikāciju un startēt to Android emulātorā) un izveidotās komūnas lielumam. Ja kas noies greizi, tad visticamāk risinājumu problēmai būs iespējams atrast ātrāk nekā jaunajai Word versijai nomainīt lapu numerāciju.

Tad nu īsais ieskats instalēšanā:

Lejupielādējam jaunāko Eclipse Classic versiju (manā Ubuntu Programmatūras centrā šobrīd pieejama pieejama 3.5.3 versija, bet mājaslapā var lejupielādēt 3.7.1 versiju) un
instalējam to: tar -xzvf eclipse-SDK-3.7.1-linux-gtk.tar.gz

Atveram Eclipse (..) un iekš Help->Install New Software… pievienojam saiti uz pakotņu arhīvu
https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/

Atzīmējam, ka vēlamies instalēt Developer Tools. Apstiprinām licences nosacījumus, lietas, kuras nekad nesaņemos izlasīt un saņemamies atķeksēt kādām Android versijām veidosim aplikācijas un galu galā ļaujam lejupielādēt attiecīgās Android SDK versijas.
Sīkāk, protams, oriģinālavotā.

Fonā varam sākt lejupielādēt Phonegap pakotni, kura satur dokumentāciju un mums nepieciešamos failus.

Neliela atkāpe nevietā:

Mans temperamenta tips nav tik ļoti piemērots strādāšanai komandā, tāpēc man pašsaprotami liekas mēģināt atrast problēmas risinājumu pašam un tikai pēc tam jautāt kādam palīdzību. Šajā gadījumā visticamāk, instalējot vai konfigurējot Eclipse, būs liela iespēja, ka kaut kas noies no sliedēm un tuvosies grāvim. Bet tas nekas! Lieto Google :) Vai kaut vai Bingu. Saņemies!

Kad esam visu veiksmīgi uzinstalējuši, tad varam atkal atvērt (vai restartēt) Eclipse un aplikācijas logā tiks piedāvāts lejupielādēt Android SDK versiju vai arī izvēlēties ceļu uz jau lejupielādētu un atarhivētu SDK mapi. Nebiju pacenties lejupielādēt pirms tam, tāpēc darīšu to tagad.

Lai izveidotu jaunu Android aplikācijas projektu, spiežam File->New->Others->Android Project. Jaunajā logā izvēlamies darba projekta nosaukumu, tad ar kuru Android versiju strādāsim un vēl pēc tam aplikācijas pakotnes nosaukumu.

Neaizmirstam pirms tam izveidot virtuālo Android ierīci. Meklējam ikonu uz darba virsmas, kas reprezentē AVD Manager logu un tajā pievienojam ierīci ar mums nepieciešamajiem parametriem. Varam pievienot dažādus virtuālos sensorus, mainīt izšķirtspējas un šo to citu.

PhoneGap spraudnis priekš Eclipse.

Ir izveidots PhoneGap spraudnis, kas atvieglo lielu daļu no sākuma pamata darbībām. Instalēšanas instrukcija salīdzinoši vienkārša, tāpēc neredzu iemeslu, lai to neizmantotu.

Gala rezultātā uz rīku joslas tiek izveidot jauna ikona, kuru ātrākam ieskatam esmu dotajā attēlā atzīmējis ar numuru 7. Windows vidē šoreiz:

Pārējie cipari:
1. Atvērt Android Manager.
2. Atvērt Android Virtual Device Manager.
3. Izpilda Android Lint.
4. Atver veidi jauna projekta izveidei.
5. Atver veidi jauna testa projekta izveidei.
6. Atver veidni Andriod XML faila izveidei.
7. Atver veidni Android projekta izveidei, kas izmanto PhoneGap.

8. Debug.
9. Startējam izveidoto aplikāciju uz emulātoru (virtuālo telefonu).

Android emulators
Emulātors

10. Startējam pašu definētos rīkus.

Saprotu, ka ir lietas, kuras ir piemirstas uzrakstīt, bet, manuprāt, vienmēr ir vērtīgi būt zinātkāram un lietas atklāt pašam. Šobrīd ieskatu esmu izveidojis un tā kā šis ieskats ir sanācis pat pārāk garš, tad nākošie ieraksti (ja būs laiks, kāda pietiekami laba atsauksme un garstāvoklis) sekos vēlāk.

Tikmēr arī izdomāšu kādu aplikāciju varētu izveidot. Mana pirmā ideja par tramvaju sarakstu Liepājā, kurš palīdzētu noteikt tuvākās pieturas atrašanās vietu, atiešanas laikus no pieturām un citas lietas, noplaka, kad ieraudzīju vienkāršoto aplikāciju “Transports in Liepaja“, kas nodrošina visas pamatvajadzības bez liekām ekstrām.

Jādomā, jādomā, jādomā…

2 atbildes uz “Mana pirmā Android aplikācija – 1. daļa?”

  1. Čau!

    Iesaku mācīties java un programmēt javā. PhoneGap un Appcelerator Titanium galīgi nerullē nopietnākām lietām. Esmu pusgadu ar viņiem cīnījies – pilns ar bagiem, ļoti daudz ierobežojumu, neatbalsta jaunākās fīčas utt. Pēc tam iemācījos Objective-C un sāku programmēt priekš iPhone – uzreiz cita štelle. (Varēju arī Java mācīties, bet tomēr Java vairāk cilvēku māk, tāpēc izvēlējos Objective-C.

  2. Protams, Objective-C ir visnotaļ lieliska lieta, bet tai šobrīd ir liels mīnuss – ar to ir grūti izveidot aplikāciju Android videi :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.